Wyjątkowe miejsce na Atlantyku

Wyjątkowe miejsce na Atlantyku

Ocean zazwyczaj kojarzy nam się z bezkresem wody. Nie jesteśmy w stanie dostrzec żadnego, nawet najmniejszego kawałka lądu. A jednak na Atlantyku mamy kilka miejsc, przy których możemy zrelaksować się z widokiem wybrzeża z leżaka. Zazwyczaj mówimy o zachodniej części oceanu, czyli oczywiście Karaibów oraz Bahamów czy Bermudów. Warto jednak zwrócić uwagę na portugalską wysepkę, jaką jest Madera.

Aktywny wypoczynek

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, czym właściwie jest Madera. Jest to wyspa położona na Oceanie Atlantyckim, należąca do Portugalii. Można to wytłumaczyć bardzo mocnymi wpływami, jakie Lizbona miała w czasach podbojów oraz zakładania kolonii. Madery nie da się porównać w stu procentach ze wspomnianymi Karaibami. Bez wątpienia tam jesteśmy w stanie zdecydowanie więcej wypocząć na plaży z wodą kokosową w ręce. Madera to znacznie bardziej górzysty teren. Powinniśmy przede wszystkim wybrać to miejsce, jeżeli lubimy aktywny wypoczynek. Po dłuższej wspinaczce jesteśmy w stanie podziwiać niesamowitą panoramę. Wiele osób chce nagrywać stamtąd filmy najwyższej jakości, w czym pomoże aparat cyfrowy. Bez wątpienia jest to fantastyczna pamiątka, która zostanie z nami na zawsze.

Jak tam się dostać?

Madera nie należy do najłatwiejszych miejsc, jeżeli chodzi o dotarcie. Oczywiście największe lotniska w Europie oferują wylot na tę malutką wysepkę, szczególnie te położone na Półwyspie Iberyjskim. Bliskość geograficzna oraz kulturowa ciągnie mieszkańców Madrytu, Barcelony czy oczywiście Lizbony do bliższego poznania tamtego regionu. Istnieje również druga, mniej popularna opcja. Południowe wybrzeże Hiszpanii oraz portugalskie porty cieszą się dużym zainteresowaniem statków pasażerskich. Są one rzecz jasna zdecydowanie wolniejsze niż samoloty, jednak wciąż możemy spędzić bardzo przyjemny czas na pokładzie. Wiele promów oferuje nie tylko opcję transportu własnego samochodu, ale także atrakcje dla swoich pasażerów.

Dom czołowego piłkarza

Madera to przede wszystkim jednak miejsce, w którym urodził się jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Cristiano Ronaldo jest inspiracją dla wielu młodych osób. Dzięki naprawdę tytanicznej pracy znalazł się niemalże na szczycie piłkarskiego Olimpu. Na Maderze znajduje się jego muzeum. Bez wątpienia jest to jeden z najważniejszych ambasadorów tej wyspy i pomaga w rozsławieniu jej na całym świecie.