Nowoczesny dom w minimalistycznym stylu

Nowoczesny dom w minimalistycznym stylu

MArzy ci się własny dom, który będzie odzwierciedlał ducha nowoczesnych czasów, ale jednocześnie zostanie zaprojektowany w minimalistycznym stylu? Jest zatem kilka podstawowych kwestii, na które warto w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę. Sprawdź, o jakie aspekty chodzi!

Zacznij od projektu

Pierwszym krokiem w celu stworzenia wymarzonego nowoczesnego domu w minimalistycznym stylu, jest oczywiście odpowiedni projekt. To bowiem absolutna podstawa, bez której dalsze etapy budowy nie mogą zostać rozpoczęte. Jak zdobyć tego typu materiały? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z profesjonalnymi architektami i projektantami, którzy wykonają dla ciebie specjalny, indywidualny projekt domu oparty przede wszystkim o twoją wizję i wszelkie preferencje!

Dach - skośny czy płaski?

Wiele osób planujących budowę własnego domu zastanawia się, jaki typ dachu najlepiej wybrać. W przypadku domu nowoczesnego obie opcje prezentują się efektownie, natomiast jeśli chodzi o styl minimalistyczny, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest dach płaski. W tym przypadku największą moc ma prostota, dlatego przekombinowane konstrukcje się tutaj nie sprawdzą. Dodatkowo można zastosować profesjonalne farby na dach, dzięki którym zyska on wymarzony design kolorystyczny. Dom minimalistyczny powinien również zostać pozbawiony poddaszy i okien w dachu. Aby zapewnić odpowiednią ilość światła w jego wnętrzu, wykorzystywane są obecnie zupełnie inne technologie, o których opowiemy za chwilę nieco więcej.

Szkło i drewno

Warto wspomnieć również o materiałach, których wykorzystanie jest absolutnym must have w przypadku budowania nowoczesnego domu w stylu minimalistycznym. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, zamiast przekombinowanych konstrukcyjnie okien dużo lepszym rozwiązaniem będzie postawienie np. na niezwykle popularne w ostatnim czasie przeszklenia loftowe. Tego typu elementy idealnie wpisują się w nowoczesną stylistykę, ponieważ prezentują się nieszablonowo, efektownie i iście spektakularnie. Możesz zastosować je nie tylko zamiast okien, ale nawet zastępując całe ściany budynku! Jeśli zaś chodzi o drewno, to ten materiał idealnie komponuje się z loftowymi przeszkleniami. Najlepiej postawić na drewno dębowe, sosnowe i inne ciemne, dobre jakościowo gatunki.

Piękny dom w nowoczesnym stylu to marzenie wielu ludzi. Taki styl staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny, dlatego zdecydowanie warto bliżej poznać sposoby, w jaki sposób zaprojektować budynek pełen minimalistycznej klasy.