Jak zaprojektować dom w stylu amerykańskim?

Jak zaprojektować dom w stylu amerykańskim?

Podoba ci się stylistyka amerykańskiego budownictwa? Domki w tym klimacie są naprawdę piękne i dość nietypowe, dlatego wiele osób decyduje się na projekt własnego domu właśnie w takim designie. Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym rozwiązaniu i jakie aspekty są w tym przypadku absolutnie kluczowe!

Odpowiedni projekt domu

Jeśli marzysz o domu zaprojektowanym w stylu amerykańskim, będziesz potrzebować przede wszystkim odpowiedniego projektu. Nie jest to stylistyka typowa dla polskiego budownictwa, dlatego może okazać się, że skorzystanie z gotowych propozycji dostępnych np. w sieci nie będzie możliwe. Wówczas jedynym rozwiązaniem będzie indywidualny projekt domu stworzony specjalnie dla ciebie i z uwzględnieniem wszystkich twoich preferencji oraz potrzeb. Dobrym pomysłem jest przekazanie projektantowi inspiracji, czyli konkretnych domów, które szczególnie ci się podobają. To zdecydowanie ułatwi mu prace, ponieważ rysowanie projektów domów w stylu amerykańskim nie jest zbyt popularną praktyką w naszym kraju. Jeśli zależy ci na efektownym rezultacie, nie oszczędzaj również na projekcie domu, ponieważ jest on w tym przypadku absolutną podstawą.

Nietypowy dach

Kolejna kwestia dotyczy dachu twojego domu jak z amerykańskiego snu. Jak pewnie zauważyłeś, dachy tego typu domów są dość charakterystyczne. Mają kilka spadów, okna i przynajmniej jedno poddasze. Ten aspekt będzie oczywiście zawarty w przygotowanym dla ciebie projekcie. Pozostaje jeszcze kwestia koloru – na jakie farby na dach postawić, aby osiągnąć wymarzony efekt? Domy w stylistyce amerykańskiej nie ograniczają się bowiem do klasycznych odcieni brązów czy szarości. Tu do dyspozycji masz znacznie więcej możliwości. Amerykanie lubią eksperymentować w tym zakresie, dlatego możesz wybrać np. dachówki w kolorze białym, czarnym, niebieskim czy nawet krwistym czerwonym! Wszystko zależy od twoich preferencji i poczucia estetyki.

Pozostałe elementy

Co jeszcze musisz wziąć pod uwagę podczas projektowania i budowy swojego amerykańskiego domu? Nie bez znaczenia są oczywiście detale, takie jak pokaźny garaż, który jest charakterystyczny dla tego typu budownictwa. Uwzględnij również miejsce na piękną i nastrojową werandę oraz klasyczne, drewniane ogrodzenie. W Ameryce niezwykle popularne są również elementy szklane, które zdobią przede wszystkim przestrzeń ogrodową w postaci oranżerii czy szklarni. Jeśli również marzysz o podobnej konstrukcji we własnym ogrodzie, potrzebny ci będzie dobry

szklarz. Opole czy Warszawa – wszędzie znajdziesz świetnych specjalistów!